Poradnik

Stwórz wyjątkowy klimat w swoim domu

Wystrój domowych wnętrz

Dom to miejsce, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. To także miejsce, w którym tak naprawdę możemy poczuć się sobą, wypocząć i zrelaksować się po codziennych obowiązkach.

Dlatego niezwykle ważne jest, abyśmy czuli się w nim po prostu dobrze i komfortowo. Odpowiedni dobór tkanin, tapet, karniszy czy dodatków decyduje o domowym klimacie, estetyce, a nawet samopoczuciu użytkowników. Jakie rozwiązania wybrać, aby były nie tylko gustowne, ale i praktyczne oraz dostosowane do naszych potrzeb i funkcji danego pomieszczenia? 

 

Tekstylia do salonu i sypialni

Salon i sypialnia to wnętrza, w których szczególnie zależy nam na przytulności – i tu z pomocą przychodzą tkaniny.

Ocieplają pomieszczenie i kreują w nim przyjemną atmosferę. Możemy wprowadzić je do wnętrza na różne sposoby – w postaci firan, zasłon, obicia mebli, poduszek, narzut, obrusów, a nawet pikowanych paneli ściennych. W klimatycznych wnętrzach doskonale sprawdzą się materiały miękkie i miłe w dotyku – naturalne tkaniny oraz wszelkiego rodzaju plusze (np. welur). Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów, możemy całkowicie odmienić wygląd i odbiór pomieszczenia – i to bez uciążliwego remontu czy dużych nakładów finansowych. Tkaniny, oprócz walorów czysto dekoracyjnych, pełnią we wnętrzu także rolę praktyczną. Zapewniają prywatność, chronią przed słońcem, świetnie wygłuszają i poprawiają akustykę, a także pozytywnie wpływają na komfort użytkowania mebli oraz chronią je przed zabrudzeniami czy uszkodzeniami. 

 

Tkaniny do kuchni i łazienki

Kuchnia i łazienka to pomieszczenia wyjątkowo wymagające.

Warto więc postawić w nich na tkaniny “do zadań specjalnych”: wytrzymałe, plamoodporne (zwykle pokryte powłoką hydrofobową, która zapobiega wnikaniu cieczy w materiał), impregnowane (dzięki czemu nie tracą kolorów i są odporne na zabrudzenia) czy trudnopalne (w kontakcie z ogniem nie zapalają się, tylko topią, co zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia).

 

Nasza oferta

Planując zakup tekstyliów do domu, stajemy przed niełatwym zadaniem.

Możliwe rozwiązania

Na rynku możemy znaleźć mnóstwo różnego rodzaju materiałów, różniących się między sobą wyglądem, fakturą, składem oraz właściwościami. Dlatego zachęcamy do skorzystania z usług fachowców, mających często większe doświadczenie w doborze odpowiednich tekstyliów. Nasza firma zawsze chętnie służy pomocą!

Uszyjemy dla Ciebie na wymiar:
  • zasłony
  • firany
  • rolety rzymskie
  • poduchy dekoracyjne
  • narzuty

Sprawdź naszą ofertę już dziś!

Skorzystaj z formularza lub wybierz inną formę kontaktu, chętnie doradzimy.

Kontakt  →

Artykuły

Przeczytaj inne wpisy

Jak wybrać odpowiednie marszczenie firan/zasłon?

Dekoracja okien dodaje wnętrzom charakteru, stylu i elegancji. Dlatego wybór odpowiedniego rodzaju marszczenia firan i zasłon to bardzo ważny moment podczas wykańczania domu czy mieszkania. Obecnie rynek oferuje nam bardzo wiele, różnych opcji. Rozwiązanie, na jakie się zdecydujemy, będzie mieć kluczowe znaczenie dla finalnego efektu i tego, jak nasza firana lub zasłona będzie się układać.

Czytaj

Jak mierzyć długość firan i zasłon?

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej! To właśnie tą dewizą najczęściej kierują się hotele przy doborze tekstyliów do swoich wnętrz. Właściwy ich wybór decyduje o przytulnym klimacie pomieszczeń oraz – co najważniejsze – o komforcie pobytu gościa.

Czytaj

Tekstylia dla hoteli: piękne i funkcjonalne

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej! To właśnie tą dewizą najczęściej kierują się hotele przy doborze tekstyliów do swoich wnętrz. Właściwy ich wybór decyduje o przytulnym klimacie pomieszczeń oraz – co najważniejsze – o komforcie pobytu gościa.

Czytaj

Twój koszyk
jest pusty

Kontynuuj zakupy  →