Wystrój biura

W aranżacji biura stawiamy przede wszystkim na jego funkcjonalność. Nie możemy jednak zapominać o dekoracjach.

Rozważnie dobrane – ocieplą zwykle dość ascetyczny wizerunek lokalu. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz szerokiemu asortymentowi produktów, wiemy, że odpowiednio dobrane rozwiązania są w stanie całkowicie odmienić wnętrze biura, polepszając nie tylko komfort i efektywność pracy, ale także samopoczucie pracowników. Na co powinniśmy zwrócić zatem szczególną uwagę? 

Przy wyborze materiałów do biura w pierwszej kolejności postawmy na ich aspekt praktyczny:

  • bezpieczeństwo – wybierajmy tekstylia trudnopalne, spełniające określone normy, 
  • odporność na działanie czynników zewnętrznych: wilgoci i światła –  decydując się na takie tkaniny, zapobiegniemy powstawaniu pleśni na materiale we wnętrzach o słabej cyrkulacji powietrza, a także unikniemy blaknięcia tkanin i nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń,
  • łatwość czyszczenia – polecamy tekstylia odporne na działanie środków chemicznych, proste w utrzymaniu,
  • tłumienie dźwięków – wykorzystujemy tkaniny dźwiękochłonne, które pomogą wyciszyć pomieszczenia i poprawia komfort pracy,
  • wytrzymałość – wybierajmy materiały dobrej jakości, które przeznaczone są do intensywnego użytkowania i zachowają swój nienaganny wygląd przez lata (odporne na ścieranie, gniecenie, rozciąganie).

Pamiętajmy jednak także o estetyce. Biuro pełni kilka podstawowych funkcji – także reprezentacyjną. Spotykamy się w nim z klientami i kontrahentami, dlatego jego wygląd również jest istotny. Poprzez odpowiedni wystrój wnętrz możemy kształtować wizerunek firmy, wzbudzać zaufanie czy podkreślić prestiż danego przedsiębiorstwa.